Ana sayfa Hakkında Yardım
HAKKINDA

 

 
Notaarsivleri.com
Türk Müziği arşivleme çalışmalarıyla  ilgili, zaman içinde yapılmış önemli çalışmaların bir bileşiminden oluşmaktadır. Şâirler, Bestekârlar, Ses sanatçıları, Saz sanatçıları, Ozanlar, Derleyenler, Notistler, Arşivciler ve bu kültürel birikimi Bilgisayar ortamına taşıyanlar, kısaca müziğimize gönül veren herkes bu sitenin oluşumunda pay sahibidir.
 
Mayıs 2009'da yayın hayâtına başlayan Site'nin oluşumunda, bendenizin payı ise, her biri ayrı yerlerde olan bu değerli çalışmaları biraraya getirmek ve aynı noktadan sizlerin hizmetine sunmak olmuştur. Katkılarını esirgemeyen tüm arkadaşlarıma teşekkürlerimi arz ederim.      Remzi Oktar TRT Ank. Radyosu TSM Ses San.
 
TRT kaynakları esas alınarak  hazırladığımız  Sitemizde, Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği, Saz Eserleri, Oyun Havaları, Çocuk Şarkıları, Dârülelhan Külliyâtı, Klasik Dini Mûsikî, İlâhiler, Âyin-i Şerifler, Popüler Müzik gibi "Tür" başlıkları altında 50.000 sayfa notadan üretilimiş 34.275 civarında PDF NOTA  bulunmaktadır. Türk Müziği Nota Arşivleri tahminen %95 oranında tamamlanmış olup, ehil eller de yeniden yazılan notalarla güncellemeler devam etmektedir.
 
ARŞİVİN TELİF HAKLARI :
Arşivin sunduğu notalar ücretsizdir. Ticari olmayan amaçlarla kullanımı serbesttir. Yani arşivdeki Notaları yazıcı vasıtasıyla çoğaltıp kullanabilir. Ancak onları satamazsınız. Arşivdeki Dökümanların dijital kopyalarını diğer internet sitelerinde, aynı ya da değiştirilmiş formatlarda Notaarsivleri.com'u kaynak göstermek kaydıyla yayınlayabilirsiniz. Eserlerin kullanımı hususundaki özgürlük, sahne performansları için geçerli değildir. Yasalara göre bestecinin ölümünden 70 yıl sonrasına kadar müziğin telif hakkı eser sahibinde kalmaktadır.
 
SİZDEN GELENLER :
Bu sayfa sizlere eserlerinizi Nota ve Müzik olarak yayınlama imkanı sunmaktadır. Kendinize ait olsun veya olmasın "Sizden Gelenler" sayfasına her tür'de eserin notasını yükleyebilirsiniz. Yükleyeceginiz nota PDF formatlı olmalı ve 500 KB'ı geçmemelidir.  Değerli besteciler repertuardan geçmiş yeni eserlerinizin notalarını göndererek TSM sayfasına eklememizi sağlayabilirsiniz. "Nota Gönder" Formunu küçük harflerle ve sadece istenen bilgilerle doldurunuz.  Yeni yazılmış notaları gönderek, eskilerle değiştirebilirsiniz. Lütfen 1 eserin sayfalarını tek PDF'e sığdırarak gönderiniz. Her sayfayı ayrı PDF olarak göndermeniz, alan açısından sıkıntı vermektedir. Bahsi geçen kurallara uygun olmayan gönderimler, yayınlanmayacaktır.
 
İLETİŞİM :  
Sorularınıza cevap almak  için, lütfen iletişim sayfasını kullanınız.
 

ESER SAHİPLERİ

Eser Sahiplerinin Dikkatine Sitemizde, hak sahibi olduğunuz eserlerin kaldırılmasını, talep etmeniz hâlinde, en geç 3 gün içinde, talebiniz değerlendirilerek, siteden kaldırılacaktır.Talebinizi iletmek için lütfen iletişim formunu kullanınız.

 
Dârûlelhan Sayfasının oluşumuna katkı sağlayan, Sayın PERUZAT ALTINAY'a ve Sayın TAHİR AYDOĞDU'ya Teşekkür ederim. 
 
Bestekârlar Sayfasına,  resimlerle katkı sağlayan, değerli Bestekâr ve Ressam Sayın FÂRUK ŞÂHİN'e Teşekkür ederim. Resimlerin yayın hakkı Sayın Fâruk Şâhin'e aittir, izinsiz kopyalanamaz ve yayınlanamaz.
 
Eski yazı notalardan yaptığı çeviri ve düzenlemelerle sitemize katkıda bulunan, Sayın KURTUL KAVLAK  ve Çalışma arkadaşı Sayın TAHSİN ÇETİN'e, paylaşımları için teşekkür ederim.