Ana sayfa Hakkında Yardım
YARDIM

 

 
ESER ARAMA
 
TÜRK SANAT MÜZİĞİ SAYFASI
TSM Repertuarına ait eserlerin, tamamının bulunduğu sayfadır.  Bu sayfada bulunan tabloların,  sütun başlıklarını tıkladığınızda, tıklanan sütun'a göre, sayfa alfabetik olarak yeniden sıralanır.
 
TSM MAKAMLAR SAYFASI
Bu sayfa sizi, arama yapmanıza gerek kalmadan doğrudan makamlara götürecek sayfadır. Bir makama ait, sözlü eser, saz eseri, veya varsa bir eserin yeni yazılmış hâlini bu sayfalarda bulacaksınız.
 
ARAMA
Site içinde arama yapmak, aradığınızı bulma konusunda, sizi en kısa yoldan sonuca götürecektir. Yeni sitemizin temel kolaylığı Arama Motorumuzdur. Aşağı da arama ipuçlarıyla neler yapabilecğimiz görelim.
 
ARAMA İPUÇLARI
_Arama Motoruna, bir MAKAM adı yazarak aradığınızda, o makama ait eserlerin tamamı, bir sayfada, alfabetik sırayla açılacaktır.
 
_Aradığınız bir Bestekar, Söz Yazarı, Form, Usul, Yöre, Kaynak Kişi, Derleyen veya Notaya Alan  v.s. ise tek sayfada tüm sonuçları görmeniz mümkün olacaktır.
 
_Bir arama yaptığınız da, aradığınız şey'le ilgili, sitede ne varsa karşınıza gelecektir. Örneğin bir TSM eserinin, Hem TSM sayfasında ki ve hem de Yeni Yazılanlar sayfasında ki notası ( yeni yazılmış hâli varsa) çıkabilcektir. Her notayı kontrol etmenizde yarar var.
 
_Makam isimleri genellikle bitişik olarak yazılmıştır, arama yaparken dikkate alınmalıdır
 
SATIRLAR
_Sayfada gösterilecek satır sayısı  "100" olarak belirlenmiştir. Satır sayısını gösteren alanda "10,20,30,40,50,75,100"  olarak sunulan tercihlerden birini seçebilirsiniz.
 
SÜTUNLAR
_Tablolarda ki sütun başlıklarını tıkladığınızda, tıklanan sütun'a göre, sayfa alfabetik olarak yeniden sıralanır
 
ESER YAZDIRMA
_Tüm notalar temizleriyle değiştirilerek PDF Formatlı hale getirilmiştir. Önce ki yazdırma sorunları ortadan kaldırılmıştır.