Ana sayfa Hakkında Yardım
YORUM YAZ
Değerli Görüşlerinizi Bekliyoruz...
Ad Soyad :
Mail :
Mesaj :
YORUMLARINIZ
Muharrem ÇELİKEL
Karşılıksız güzellik sergileyenleri gönülden kutluyorum ; Teşekkürler .
Hanefi Özbek
Telif hakları kavramının müzik eserleri açısından yeniden ele alınması gerektiğini düşünüyorum. Bu sitede önceden yapıldığı gibi orijinal kayıtların sunulması, müziğimizin araştırılması ve mazi ile olan bağın sürdürülmesi yönlerinden çok kıymetli bir hizmetti. Şimdi bu kayıtlara erişme imkanı kalmadığı gibi nereden, nasıl erişilir, bir bilgiye de sanıyorum kimse sahip değil. Bu tür yasakların telif hakları konusunu aştığını, Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği birikimini hafızalardan silmek gibi bir duruma sebep olacağı düşüncesindeyim. Bir 10 yıl sonra ortada Türk Müziği adına bir şey kalmayacağını kimse görmüyor mu?
Tekin Aktaş
Sayın ilgililer, bulmakta zorlandığım çoğu eserin notasını sitenizde görmekten ziyadesiyle memnun oldum. Emeği geçenlere çok teşekkür ederim.
RıdvanYakacı
nota saz çalışanlar için site çok mükemmel ancak icrada söz çalışanlar için yorumsuz temiz icraların kaldırılması üzücü oldu ayrıca bu şekilde temiz icraları dinleme fırsatımız oluyordu. yine güzel bir teşebbüs yasalara kurban edildi.
ismail
elinize gönlünüze sağlık çok yararlanıyorum..
Cahit telkök
çok emek verilmiş..... teşekkürler arşivde arama yapmak için mutlak eser ismi mecburiyeti olması işi zor kılmış... eser içinde geçen bir mısra ile arama yapma imkanı olsa çok daha pratik olacak....
faruk demircan
daha çok eserin icraasını yüklemeniz temennimdir.Hepsini dinleyebilmek daha hoş olur saygılarımla
cem dursunoğlu
mükemmel bir çalışma gönülden teşekkürler ve tebrikler.İnternet te tüm aramalarıma rağmen Kerkük türküsü Gül Açar Bülbül Öter Musul Bağında nota ve sözlerine ulaşamadım.Yardımcı olursanız çok mutlu olurum.Başarılı çalışmaşar diler teşekkür ederim.
Nusret Yalçınkaya
Değerli çaışmalarınız için sizi Kutlarım.Sitenin daha kullaışlı olması açısından dikkatimi çeken iki hususu belirtmek suretiyle katkıda bulunmak istiyorum.Bunlar: 1.Herbibir bestekarın tanıtıldığı bölüm içinde,bu kişiye ait eserlerinin de belirtilmesi uygun olur. 2.Eserleri seslendiren ses sanatçısı kişilerin kimler olduğunun açıklanması,bizleri bilgilendirmek açısından çok yararlı olur diye düşünüyorum. Saygilarımı sunar,işlerinizde başarılar dilerim.
Kenan Malkoçoğlu
Çalışmalarınız çok başarılı tebrikler, Orhan Gencebay eserlerinin tamamını paylaşırsanız mükemmel olur yani müzikleri ile birlikte