Ana sayfa Hakkında Yardım
YORUM YAZ
Değerli Görüşlerinizi Bekliyoruz...
Ad Soyad :
Mail :
Mesaj :
YORUMLARINIZ
ERKAL ÖZTÜRK
MERHABA; ÖNCELİKLE KÜLTÜRÜMÜZÜ, BENLİĞİMİZİ AYAKTA TUTMAK ADINA ÇOK BÜYÜK HİZMET VERİYORSUNUZ, SİZLERİ CANI GÖNÜLDEN KUTLUYORUM. BAŞARILARINIZ DAİM OLSUN İYİKİ VARSINIZ. SELAMLAR SAYGILAR...
Hamza KARA
Elinize yüreğinize sağlık. Mükemmel bir hizmet vermektesiniz. Allah razı olsun sizlerden. Sizlerden istirhamımız, TSM bölümündeki eksikliklerin giderilmesidir. Zira sadece Uşşak Makamını gördüm. Daha çok kayıtlı, okunmuş eser istiyoruz.
yusuf yazar
bu müzikleri çok beyendim ve bu müziklerin daha da geliştirilmelerini isterim
ali al
öncelikle tüm gönül dostlarını, gerçek müzik sevdalılarını en kalbi duygularla selamlıyorum. Böyle çok mümtaz bir site yaptıkları için emeği geçen herkesi kutluyorum.
MUHAMMET FATİH ÇÖKEK
Bazı eserlerin notaları yeniden yazılmayı hakediyor. Çok teşekkürler.
FERUDUN CAN
Emeğinize sağlık. TRT nota arşivini yayınlamakla çok önemli bir ihtiyacı karşılamış oldunuz. Benim tek dileğim THM arşivinin güncellenmesi, THM Rehertuar Kurulu'ndan geçmiş yeni türkü notalarının eklenmesidir. Teşekkü eder, kolaylıklar dilerim.
İsmail ÖZEN
Çok güzel ve geniş bir nota repertuvarı olmuş. Ancak TRT'ye yakışmış olan bu arşivin gözden geçirilmeye ihtiyaç var. Şöyle ki (THM Arşivi ile ilgili olarak); - Buraya alınmamış oldukça fazla sayıda eser var. Bu eserlerin de notalarının eklenmesinde fayda var. - Bazı eserlere eklenmiş olan yorumlar başka eserin seslendirilmesi, o türküye ait yorumun (seslendirmenin) eklenmesi gerekir. - Bazı eserlerin seslendirmeleri notaya uygun değil, fazlaca yorum katılmış, yani sanatçı yorumlarken notanın dışına çıkmış. Bu düzeltilmeli. - Sadece notası mevcut olan eserlerin yorumlarının (seslendirilmesinin) da eklenmesi uygun olur diye değerlendiriyorum.
ertürk kultas
kerkük/'güzellerden üç güzel var sevilir' türküsünün notası 6/8 yazılmasına karşın, tüm icracılar 10/8 olarak icra etmektedirler. bilmem yanılıyor muyum ? doğrusu nedir ? tşk.ler...
hasan uçar
yağmur yağdım adlı çalışmamı pdf olarak yükledim ancak göremiyorum.
NECİP KURT
bu eserlre değer veren herkese çok çok teşekkür eder... şahsen uşşak makamlarını daha çok dinler ve ağladığım olur